REZULTATE LA CONCURSURI ȘI OLIMPIADE 2017-2018

REZULTATE LA CONCURSURI ȘI OLIMPIADE

  • Concurs județean,,Lectura - cuvânt și imagine'' - Batincu Ecaterina - I

- Bodea Georgiana - II ;

  • Concurs județean ,, Laptele - Magia vieții'' premiul I - cl a IV-a
  • Concursul de muzică pentru formații corale și soliști vocali - „Ritmurile copilăriei''- Hulubenco Bianca- premiul II
  • grup Vocal Busuiocul - premiul II
  • Tacu Asia - premiul III
  • Concurs interjudețean ,, Copilăria intre poveste și calculator'' 2 mențiuni;
  • Concurs național ,, Primăvara - anotimpul renașterii'', premii I, II, III;
  • Concurs județean „Mărțișorul- tradiție și simbol'' , premiul III și mențiune;
  • Olimpiada Județeană Lectura ca abilitate de viață:

SPIRIDON ALEXANDRU a VI-a MENȚIUNE GHERCĂ NICOLETA a VII-a - MENȚIUNE

JUNCANARIU IONUȚ CASIAN a VIII -a - MENȚIUNE

  • Concursul Multilingvist ,,Turnul Babel”: Nemțanu Paula-PREMIUL I

Nemțanu Răzvan- MENȚIUNE

  • Olimpiada Județeană de limba franceză :Doncean Maria- PREMIUL I
  • Concursul “Junior English|”: Vrînceanu Alessia- PREMIUL I

Lahută Andrei- PREMIUL II Niculeasa Rareș- MENȚIUNE

  • Concursul Interjudețean de Matematică « MILLENNIUM»

-premiul II: Grigoruț Bianca și Spiridon Alexandra, clasa a VI-a -premiul II :Juncanariu Casian și Buciumanu Antonie, clasa a VIII-a -mențiune :Botezatu Maria și Nechifor Maria, clasa a V-a -mentiune : Ghercă Nicoleta șiTurcu Ana - Maria, clasa a VII-a

  • Concursul de Matematica Aplicată “ Adolf Haimovici”- faza județeană

- mentiune: Mihalache Mihaela, clasa a XII-a

  • Concursul « Istetii de la Arbore » -mentiune: Duduman Leonard, clasa a VII-a

-mentiune: Buciumanu Antonie, clasa a VIII-a

  • Concursul interjudețean de matematică ‘'Alfa ”
  • premiul II : Costaș Irina, clasa a X-a A
  • Concursul județean de matematică “ Grigore Moisil”
  • premiul I : Atodiresei Marian, clasa a IX-a B
  • premiul II : Balan Mirel , clasa a IX-a A
  • premiul II : Costaș Irina , clasa a X-a A
  • OLIMPIADA JUDEȚEANA - Domeniul Electronica, Automatizari si Telecomunicatii:

-mențiune - LUCA IULIAN Clasa a Xl-a

Domeniul Textile - Sala Ioana - clasa a XIIa B , locul II -Paduraru Cezarica - cl a XIIa B , locul III

  • Concursul Nationa “Știu și aplic”: Premiul I: Sala Ioana, Pădurariu Cezărica

Mențiunea I: Puiu Gabriela, Tigâță Petronela

  • Concursul Național “Tradiții și creativitate”: Premiul II: Sala Ioana

Premiul III: Pădurariu Cezărica

  • Concursul de Creativitate in Fizica si Tehnologii - etapa interjudeteana:

FIZICA - GRUPURI DE COOPERARE

Diploma Copernic - Nemțanu Ioan Răzvan, Acatincăi Nicușor, Balan Ionuț Marian, Buzatu Andrei

  • LUCRARI PRACTICE - ELECTRONICA

Diploma Edison - Nemțanu Ioan Răzvan, Baciu Alexandru

Diploma Coanda - Acatincăi Nicușor, Balan Ionuț Marian

  • LUCRARI PRACTICE - MECATRONICA

Diploma Edison - Buzatu Andrei, Ciubotaru Sergiu

  • Concursul Național de referate și comunicări știintifice pentru învățământul profesional și tehnic “Ștefan Procopiu” organizat la Liceul de Mecatronică și Automatizări din Iași:

SECȚIUNEA ELECTROTEHNICĂ, ELECTRONICĂ ȘI AUTOMATIZĂRI

5 *5

PREMIUL II - Buzatu Andrei, Ciubotaru Sergiu, Mocanu Robert

PREMIUL SPECIAL pentru cel mai bun proiect care promovează în rândul tinerilor inovarea socială - Acatincăi Nicușor, Balan Marian

SECȚIUNEA RESURSE NATURALE ȘI PROTECȚIA MEDIULUI

PREMIUL III - Buzatu Andrei, Nemțanu Răzvan

Premiul special - Nemțanu Paula, Sfrijan Lorena

PREMIUL SPECIAL pentru cel mai bun proiect care tratează o problemă de mediu - Buzatu Andrei, Nemțanu Răzvan

  • Proiectul "Avanpremiera pentru carieră", Festivalul filmelor de prezentare a unităților liceale și profesionale din județul Iași, - "Vino și tu la școala noastră.” - Petrescu Alexandru, Tomuș Adrian - PREMIUL ”CEL MAI CONVINGĂTOR CLIP”
  • Proiectului „Fondul Științescu” - Tomuș Adrian;
  • Coordonarea echipei de elevi participanți la “Astro Pi Challenge” - Tomuș Adrian (elevi de clasa a VII-a și a VIII-a)
  • Participare la proiectul “Kids in Tech” - Tomuș Adrian;
  • Etapa interjudețeană a Concursului de creativitate în fizică și tehnologii “Ștefan Procopiu” (Mamaia) la secțiunile:

grupuri de cooperare: Diploma Copernic

lucrări practice: diploma Coandă și diploma Edison

  • Concursul Național de Dans și Cupa Iașului ”Reflex Dance Academy ” la categoria dansuri pe perechi - Chelaru Amalia- locul I
  • Competiția ”Moș Crăciun ” la fotbal - băieți echipa reprezentativă a școlii a câștigat locul II
  • La Olimpiada Sportului Pășcănean au participat cele două echipe de forbal - băieți, gimnaziu și liceu, obținând următoarele rezultate:

Cel mai bun portar - Popa Ionuț

Cel mai bun jucător - Patrașcu Ionuț

Locul I - Liceul Tehnologic ”Mihai Busuioc” - categoria 11 - 12 ani Locul II - Liceul Tehnologic ” Mihai Busuioc” - categoria 16 - 17 ani,

  • Concursul ”Curcubeul Artelor”- Spiridon Andreea - locul V

 

deschider an scolar

 

Preventie Covid-19

Platforma nationala de vaccinare

vaccinare-covid.gov.ro 

 

poarta masca 2